ZYRTARE: Juventusi transferon yllin 20 milionësh

News

Juventusi njoftohet se ka arritur një marrëveshje me Genoan për të nënshkruar mbrojtësin, Cristian Romero për 20 milionë euro, duke u transferuar në Torino në verë përcjell ORAinfo.

Negociatat janë zvarritur për disa javë dhe nuk janë sekrete, por plani fillestar ishte që të rrëmbejë atë dhe të lërë argjentinasin në hua në Genoa për 18 muaj.

Të dy klubet në vend të kësaj kanë pranuar një transferim prej 20 milion euro që i lejon atij vetëm gjashtë muaj të tjerë në huazim në Genoa./ORAinfo/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *