U Krye! Rakitic do transferohet te kjo skuadër!

News

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic pritet që të largohet nga Barcelona pas disa sezoneve karrierë gjatë merkatos së ardhshme veriore.
Rakitic tashmë ka vendosur të largohet nga Barça përshkak të edhe mos paknaqësive për pagën që ai aktualisht gëzon.

Sipas asaj që raporton e përditshmja angleze, The Mirror, agjenti i kroatit po gjendet në bisedime të avancuara me klubin anglez, Chelsea.
Londinezët janë mjaftë të interesuar në nënshkrimin e shërbimeve të tij dhe lëvizja pritet të ndodh gjatë merkatos së ardhshme verore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *