U Kry! Ja Ku Po Shkon De Ligt

News

Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt, duhet të bashkohet me Liverpoolin, kështu ka thënë ish-ylli i kombëtares holandeze, Rene van der Gijp.

57-vjeçari beson se De Ligt do të ishte i përshtatshëm për Reds dhe mund të luajë përkrah bashkëvendasit të tij Virgil van Dijk përcjell ORAinfo.

“Do të ishte mirë për futbollin holandez nëse ata dy mbrojtës mund të luajnë së bashku njëri-tjetrin për pesë deri në gjashtë vjet. “Pastaj ne jemi duke folur për dyshen më të mirë në Evropë”tha Van Der Gijp ./ORAinfo/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *