Pas De Jong, Barcelona vjen me transferim të papritur

News

Barcelona po mendon të bëjnë një lëvizje për adoleshentin e PSV Eindhoven, Mohammed Amine Ihattaren, përcjell ORAinfo.

Diario Sport citon një raport në TMW se Ihattaren, i cili feston ditëlindjen e tij të 17 të martën, është në radarin e gjigantëve katalanas.

Holandezi bëri debutimin e tij të parë në ekip për PSV vetëm dy javë më parë dhe tani është shfaqur në tri ndeshje Eredivisie për klubin.

Me origjinë marokene, adoleshenti ka qenë i lidhur edhe me lëvizjet në Manchester City dhe Chelsea, por duket se Blaugrana mbetet e etur për një marrëveshje./ORAinfo/

Credits: Orainfo.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *