Mëso se kush janë ata njerëz që FALEN dhe AGJËROJNË por do të jenë në Xhehnem!

Ebu Hurejra trasmeton: Profetit alejhi selam i thanë: “O i Derguari i Allahut! Filanja ngrihet e falet naten (namaz nate) dhe agjeron gjate dites dhe jep sadaka shume, por i lendon komshinjte e saj me gjuhen e saj.” Profeti sal-lAllahu alejhi ue sel-lem tha: “Ska hajr ne te. Ajo eshte prej banoreve te Zjarrit.” Thane: […]

Continue Reading

ZYRTARE: Juventusi transferon yllin 20 milionësh

Juventusi njoftohet se ka arritur një marrëveshje me Genoan për të nënshkruar mbrojtësin, Cristian Romero për 20 milionë euro, duke u transferuar në Torino në verë përcjell ORAinfo. Negociatat janë zvarritur për disa javë dhe nuk janë sekrete, por plani fillestar ishte që të rrëmbejë atë dhe të lërë argjentinasin në hua në Genoa për […]

Continue Reading

U KRY! Arsenali transferon yllin e Barcelonës

Arsenali pritet të përfundojë nënshkrimin e Denis Suarez nga Barcelona para afatit të transferimit të së enjtes përcjell ORAinfo. Bisedimet fillimisht ishin në një fazë të përparuar mes dy klubeve, por u ndërprenë pasi Barcelona këmbënguli në një detyrim për të blerë klauzolën që u fut në marrëveshjen e kredisë. Megjithatë, siç pritej shumë, marrëveshja […]

Continue Reading

Nëse i ke prindërit ende gjallë, mos humb kohë! Duhet ta lexosh patjetër këtë…

Marrëdhënia midis prindërve dhe fëmijëve nuk është gjithmonë idilike. Sidomos kur rriteni dhe personalitetet tuaja bëhen të forta, të kuptuarit e zgjedhjeve dhe vendimeve të babait dhe nënës tuaj është një detyrë e vështirë. Por falja e prindërve për të gjitha ato që kanë bërë dhe që ju kanë bërë të ndiheni keq është gjesti […]

Continue Reading

Milan e do yllin që po kërkon gjithë Evropa

Me rikthimin e Leonardo Jardim, Youri Tielemans mund të largohet nga Monako . Tielemans po kërkohet nga Milan, FC Barcelona dhe Manchester United .Sipas Daily Mail, Leicester City është gjithashtu shumë i interesuar dhe po përgatit një ofertë prej rreth 23 milionë eurosh përcjell ORAinfo. Sipas njoftimit të lajmeve italiane La Stampa, AC Milan thuhet […]

Continue Reading